Good Photo to fotografia i wszystko co z nią związane. Good Photo to warsztaty, szkolenia, foto-ekspedycje, konkursy, czasopismo, galeria i wiele, wiele więcej.
Jeżeli tutaj jesteś znaczy to, że fotografia nie jest Ci obojętna!!! Zapraszamy na nową stroną Good Photo.

KONKURS SCRIPT PRO 2014

Konkurs Scenariuszowy SCRIPT PRO 2014 jest organizowany jest przez Szkołę Wajdy i Festiwal Off Plus Camera. Partnerem Głównym konkursu jest PKO Bank Polski, Partnerami – Cinemaxi Polski Instytut Sztuki Filmowej. 

Skład jury: Leszek Dawid, Kinga Gałuszka, Krystyna Lasoń, Izabela Łopuch, Michał Komar oraz Lidia Stefanowska ocenią prace nadesłane na tegoroczną edycję SCRIPT PRO. Uroczyste ogłoszenie wyników odbędzie się 7 maja, podczas festiwalu Off Plus Camera.

Trzy nagrody regulaminowe wynoszą: Nagroda Główna PKO Banku Polskiego – 20 000 PLN, Druga Nagroda PISF – 12 000 PLN,Trzecia Nagroda PISF - 8 000 PLN. Po raz pierwszy w tym roku zostanie przyznana również Nagroda Specjalna Cinemax w wysokości 15 000 PLN.

Finaliści Konkursu SCRIPT PRO 2014 otrzymają stypendia ufundowane przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz będą mieli zapewnione konsultacje scenariuszowe prowadzone przez konsultantów ze Szkoły i Studia Wajdy. Wręczenie nagród tegorocznej edycji odbędzie się podczas uroczystej gali w trakcie VII edycji Festiwalu Off Plus Camera, we środę, 7 maja, w Krakowie.

 

Przedstawiamy sylwetki jurorów:

 

LESZEK DAWID: reżyser, scenarzysta. Absolwent Kolegium Filologii Angielskiej UniwersytetuWrocławskiego oraz Wydziału Reżyserii PWSFTviT w Łodzi. Autor wielu krótkometrażowychfilmów dokumentalnych i fabularnych (m.in. „Moje miejsce” i „Bar na Victorii”) nagradzanychna licznych festiwalach. Dwukrotnie nominowany do Paszportu Polityki. Stypendysta iczłonek Junge Akademie der Kunste w Berlinie, stypendysta Funduszu Scenariuszowego im.Andrzeja Munka oraz Fundacji Nipkow w Berlinie. Wykładowca Szkoły Filmowej w Łodzi orazkursu „Script” w Szkole Wajdy. Jego pełnometrażowy debiut fabularny „Ki” nagrodzony m.in.w Paryżu, Cottbus i Gdyni miał swoją światową premierę na Festiwalu Filmowym w Wenecjiw ramach prestiżowej sekcji kina autorskiego. Kolejny film fabularny – „Jesteś bogiem” –był jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych 2012 roku. W 2013 zrealizował spektaklteatru tv wg. tekstu Petra Zelenki pt. „Skutki uboczne”. Obecnie przygotowuje projekt filmufabularnego o przyjaźni Krzysztofa Komedy i Marka Hłaski zainspirowany książką TomkaLacha „Ostatni tacy przyjaciele”.

 

KINGA GAŁUSZKA: ukończyła studia filmoznawcze na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pracęzawodową rozpoczęła w TVP Kultura, w redakcji filmowej. Od 2006 roku pracuje w PISF, gdziedo 2013 roku zajmowała się koprodukcjami międzynarodowymi, obecnie zaś edukacją filmową.Brała udział w panelach dyskusyjnych, wykładach oraz jako tutor w międzynarodowychwarsztatach filmu dokumentalnego; inicjatorka i współkoordynatorka inicjatywy „Docs togo!”. Na Wydziale Dziennikarstwa UW specjalność: dokumentalistyka prowadzi kurs filmudokumentalnego; jako autorka współpracuje z magazynem Film Pro.

 

KRYSTYNA LASOŃ: absolwentka filologii polskiej UJ, dziennikarka radiowa i telewizyjna,a od kilkunastu lat producent telewizyjny i filmowy TVN. Jest autorką telewizyjnych seriidokumentalnych (jak „Adopcje” czy „Cela”). Produkuje seriale fabularne („Majka” „Julia”)i dokumentalno-fabularne („W11” „Detektywi” „Szpital”). Jest autorką serii siedmiu filmówfabularnych zatytułowanej „Prawdziwe Historie” („Krzysztof”, „Laura”, „Cisza”, „Bokser”, „Nadżycie”, ”Oszukane”, „Mój biegun”), wyprodukowanej w TVN w latach 2009-2013. Współpracujez Festiwalem Off Plus Camera.

 

IZABELA ŁOPUCH: od października 2013r. Head of Original Production w HBO Polska.Odpowiada za produkcje fabularne i dokumentalne HBO Polska. Poprzednio pracowała wTVN, ostatnio jako producent w Departamencie Produkcji Fabularnych, wcześniej szef DziałuLiterackiego i wicedyrektor Departamentu Produkcji Fabularnych. Pracowała równieżw Fundacji Film Polski, Agencji Filmowej TVP, współpracowała z Krakowską Fundacją Filmową,wykłada w ISzA Uniwersytetu Jagiellońskiego.

 

MICHAŁ KOMAR: pisarz, scenarzysta, publicysta, wiceprzewodniczący ZarząduStowarzyszenia Autorów ZAiKS, wykładowca Collegium Civitas, współpracownik BiuraLiterackiego PISF.

 

LIDIA STEFANOWSKA: Literaturoznawca, tłumacz, doktor nauk humanistycznych HarvardUniversity. Jest wykładowcą Uniwersytetu Warszawskiego oraz Dyrektorem ZbiorówBankowych PKO Bank Polski.  

 

PKO Bank Polski – mecenasem kultury i sztuki

 

Dobra uznana marka jest tak samo ważna w świecie kultury i sztuki, jak i w biznesie.PKO Bank Polski to najcenniejsza marka polskiego rynku finansowego – z tradycjąi doświadczeniem – od dziesięcioleci będąca synonimem zaufania i bezpieczeństwa. Liderpolskiego sektora finansowego i największy pod względem aktywów bank Europy Środkowo Wschodniej. Innowacyjna instytucja finansowa, która systematycznie wprowadza na ryneknową ofertę, a istniejące produkty wzbogaca o nowe rozwiązania.

O ugruntowanej pozycji świadczą liczne nagrody zdobyte w wielu prestiżowych rankingachi konkursach.

Bank działa zgodnie z zasadami odpowiedzialności społecznej i angażuje się w działaniasłużące otoczeniu, w którym funkcjonuje. Każdego roku wspiera projekty o znaczeniu zarównokrajowym, jak i lokalnym, z wielu sfer życia społecznego, takich jak edukacja, sport, kulturai sztuka oraz ochrona dziedzictwa narodowego.Mecenat kultury i sztuki jest jednym z najważniejszych obszarów działalności sponsoringowejprowadzonej przez PKO Bank Polski. To inwestycja w przyszłość kolejnych pokoleń,pozwalająca udostępnić społeczeństwu twórczość artystyczną, stanowiącą część wspólnegodziedzictwa.

PKO Bank Polski od lat współpracuje z Filharmonią Narodową w Warszawie, jako jej MecenasStrategiczny. Jest sponsorem Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej oraz Opery i FilharmoniiPodlaskiej, wspiera działania Opery Wrocławskiej i Filharmonii Łódzkiej. Współpracujez Muzeum Narodowym w Warszawie, będąc fundatorem „Albumu Pamiątkowego” Jana Bułhakai partnerem Nocy Muzeów. Zaangażował się w projekt KinoRP, którego celem jest cyfrowarekonstrukcja wybranych dzieł polskiej kinematografii.

 

To zaledwie kilka przykładów. Udzielane przez Bank wsparcie owocuje realizacją licznychprojektów, a swoje plany może urzeczywistniać wiele filharmonii, bibliotek, muzeów, operi teatrów w całej Polsce. Za aktywność w tej dziedzinie został uhonorowany Tytułem MecenasaKultury.

 

 

SZKOŁA WAJDY | WAJDA STUDIO

więcej niż szkoła filmowa | więcej niż studio filmowe

 

Szkoła Wajdy istnieje od 12 lat. Powstała w Warszawie z inicjatywy Andrzeja Wajdyi Wojciecha Marczewskiego, którzy zaoferowali unikalne na skalę europejską programy łącząceedukację z produkcją dla profesjonalistów filmowych. W 2011 roku, kontynuując misję Szkoły,Wajda i Marczewski powołali studio produkcyjne - Wajda Studio, które wyróżnia się opiekąartystyczną najlepszych polskich i europejskich twórców oraz naciskiem na development.

Studio poszukuje interesujących projektów fabuł, dokumentów i krótkich metrażyporuszających współczesne tematy. Stawia na współpracę międzynarodową i koprodukcje.

Głównym celem Szkoły i Studia jest wsparcie autorskich filmów debiutujących twórców.Najciekawsi reżyserzy młodego pokolenia, nie tylko z Polski, ale również z zagranicy, rozwijalii produkowali tu swoje projekty. Powstało ponad 70 filmów dokumentalnych i fabularnych,ponad 200 etiud pokazywanych i nagradzanych na największych festiwalach, w tym m.in.: naBerlinale, w San Sebastian, Karlowych Warach, Hot-Docs, IDFA i DOK Leipzig. Wajda Studioma m.in. na koncie nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej za dokument „Paparazzi”w reżyserii Piotra Bernasia. Studio jest również koproducentem filmów: „Chrztu” MarcinaWrony oraz irlandzko-polskiej koprodukcji w reżyserii Nory McGettigan pt. „Sanctuary”.

Więcej na www.wajdaschool.pl oraz www.wajdastudio.pl

 

 

OFF PLUS CAMERA

 

Międzynarodowy Festiwal Kina NiezależnegoOff Plus Camera to festiwal, który przybliża widzom oryginalne, intrygujące, obrazywyselekcjonowane na światowych imprezach filmowych (m.in. festiwale w Berlinie,Pusan, Wenecji, Los Angeles, Rejkiawiku, Rotterdamie, Toronto, Dubaju czy SundanceFestival). Obok gości ze świata i z kraju, atmosferę podgrzewa jedna z największych nagródpieniężnych możliwych do zdobycia na filmowych festiwalach (100.000 USD), przeznaczonana sfinansowanie kolejnej produkcji laureata. Prócz sekcji konkursowej w ramach festiwaluodbywają się projekcje filmów – w większości nieznanych polskiej publiczności. Uwagęprzyciąga specjalny program wydarzeń branżowych. Festiwal zaczyna się w Krakowie już2 maja.

 

Więcej o festiwalu na stronie www.offpluscamera.com

 

Klienci

 • 1
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 2
 • 7
 • 21
 • muz pilsudskiego

Partnerzy

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 6
 • 9
 • 10
 • 11
 • 12
 • 13
 • 14
 • 16.jpg

Wspieramy

 • 1
 • 2
 • 8
 • 3
 • Fotomiastikon

DOTACJE NA INNOWACJĘ


WDROŻENIE PLANU ROZWOJU EKSPORTU DLA USŁUG FIRMY GOOD PHOTO SP. Z O.O.

Nazwa Beneficjenta: Good - Photo Spółka cywilna
Wartość projektu netto: 399 570,00 PLN
Udział Unii Europejskiej: 199 785,00 PLN
Okres realizacji: 01.01.2013 – 31.12.2014
INWESTUJEMY W WASZĄ PRZYSZŁOŚĆ

PROJEKT WSPÓŁFINANSOWANY PRZEZ UNIĘ EUROPEJSKĄ
Z EUROPEJSKIEGO FUNDUSZU ROZWOJU REGIONALNEGO